Мирянські організації УГКЦ
Реабілітаційний Центр «Назарет» створений о. Ігорем Козанкевичем та його колегами в 2004 р. при Благодійному Фонді «Карітас СДЄ УГКЦ». Центр займається реабілітацією людей з алкогольною, наркотичною, а також, азартною залежностями. РЦ «Назарет» створений на базі колишньої військової частини недалеко від міста Дрогобич. В 2004 р. військова частина представляла собою зруйновані будівлі зарослі лісом, де не було умов для життя: ні опалення, ні води, ні електроенергії і навіть не було даху. Завдяки наполегливій праці о. Ігора Козанкевича на сьогоднішній день створений сучасний будинок зі всіма умовами для постійного проживання та проходження реабілітації людей. Дім розрахований на 35 осіб. На даний час в центрі знаходиться 24 особи, котрі отримують кваліфіковану допомогу із застосуванням найсучасніших методів лікування різних форм залежностей. В РЦ «Назарет» працюють 4 психологи, 4 консультанти і духівник, які проходили спеціалізоване навчання в Польщі та отримали досвід від польських колег, де подібні центри працюють з 70-тих років.
Детальніше » Реабілітаційний центр «Назарет»
У січні 2008 р. Б., з Благословення Архиєпископа Львівської Архиєпархії УГКЦ, Владики Кир Ігора (Возьняка), при газеті «Мета» часописі Львівської Архиєпархії УГКЦ, започаткував свою діяльність Християнський Клуб знайомств «Наша дружна родина» (КЗНДР), засновником і координатором якого є Олександр Романюк. Метою діяльності даного Клубу є об’єднання одиноких християн із числа тих осіб, які: а) не були раніше у шлюбі; б) є розлучені, але отримали уневажнення свого попереднього подружжя церковним судом; в) є вдівцями або вдовами, і які бажають або тільки провадити спілкування з однодумцями із християнського середовища, або започаткувати знайомство з особою у християнській вірі з метою створення сім’ї. На сьогодні КЗНДР проводить свою діяльність під душпастирською опікою Голови Комісії Родини Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Тараса Фітьо. Клубна сторінка та публікації анкетних даних членів КЗНДР проводяться в газеті «Мета». Не маємо ніякої інформації стосовно діяльності аналогічних Клубів як в Україні, так і за кордоном.
Детальніше » «Наша дружна родина»
У жовтні 2011 р. Б. з Благословення Венедикта, Єпископа-помічника Львівського, Протосинкела Львівської Архиєпархії УГКЦ, започаткована діяльність об’єднавчого руху «Єднаймося у вірі» (керівник Олександр Романюк), призначеного для врахування і успішного вирішення проблем самотності одиноких та неодружених християн. Діяльність руху започатковано під душпастирською опікою Голови Комісії Родини Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Тараса Фітьо і проводиться при найбільших храмах Львівської Архиєпархії УГКЦ.
Детальніше » «Єднаймося у вірі» — об’єднавчий рух для одиноких та неодружених християн
Францисканський Чин Світських, який називають теж спільнотою Францисканців світських або Третім Чином Франциска, є одним із публічних об’єднань вірних. Члени францисканської спільноти: миряни і єпархіальні священики, покликані через св. Духа, зобов’язуються через приречення жити Євангелією за прикладом святого Франциска в своєму стані, заховуючи Устав, затверджений Церквою. Спільнота францисканців мирян прагне осягнути християнську досконалість і веде апостольське життя.
Детальніше » Францисканський чин світських
«Українська молодь — Христові» — це всеукраїнська християнська громадська організація, яка працює в рамках молодіжного мирянського апостоляту. Метою діяльності УМХ є об’єднання християнської молоді для пропагування християнської моралі, поширення християнського світогляду, популяризація в молодіжному середовищі християнського способу життя, шляхом виховання членства на християнських засадах, готового працювати для добра церкви українського народу.
Детальніше » Українська молодь — Христові
«Обнова», як мирянське товариство, прагне згуртувати студентів інтелігенцію для апостольського служіння в академічному (студентському, викладацькому та науковому) відповідно до духу документів Вселенської Церкви та документів УГКЦ, створюючи відповідні умови для повноцінного спільнотного життя, формування зрілого християнського світогляду та фахового розвитку.
Детальніше » Федерація товариств «ОБНОВА»
«Віра і Світло» — це міжнародний християнський рух спільнот для осіб із розумовою неповносправністю, їх сімей та молоді-приятелів. Члени спільнот регулярно зустрічаються, щоб ділитися труднощами і радощами, святкувати і молитися, підтримувати одні одних, зростаючи у дружбі, вірі та любові.
Детальніше » «Віра і Світло»
З 2001 року при Інституті родини та подружнього життя Українського Католицького Університету діє студентський рух «За Життя», членами якого є студенти Українського Католицького Університету, Львівської Духовної Семінарії Святого Духа та інших навчальних закладів Львова. Рух «За Життя» також має вже осередки у Луцьку, Тернополі та Коломиї.
Детальніше » Рух «За життя»
Рух «Матері в молитві» України — це групи матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха та зокрема кожного правлячого єпископа Української Греко Католицької Церкви для своєї єпархії. Ці спільноти зорганізовані в єпархіяльні і національну спільноту.
Детальніше » Матері в молитві
«Подружні зустрічі» — це один з напрямів душпастирської роботи Вселенської Церкви з родинами. Головною метою Міжнародного реколекційного руху «Подружні зустрічі» є піклування про єдність і тривалість подружжя згідно з вченням Церкви, через пошук шляхів, якими можна цього досягти. «Подружні зустрічі» мають за мету поглиблення і поліпшення взаєморозуміння між чоловіком і дружиною, а також допомагають зрозуміти релігійну суть їхнього подружнього життя. Програма проведення таких зустрічей є унікальною.
Детальніше » Подружні зустрічі
У осередках, які працюють за виховною програмою «Академії Української Молоді» проводиться систематична, впорядкована виховна робота з дітьми та молоддю, яка спрямована на їх всебічний розвиток, вдосконалення, навчання та відпочинок. Волонтери та виховники працюють з дітьми та молоддю віком від 7 до 14 років, створюють для них можливість пізнавати світ, знайти нових друзів та проводити час у доброму товаристві, формуючи у них навички комунікації, роботи в групі, лідерства. В рамках роботи осередків відбуваються цікаві тематичні заняття, спільна молитва, катехизація, вивчення пісень i танців, малювання, різноманітні ігри, вікторини, екскурсії, мандрівки, літні табори.
Детальніше » Академія Української Молоді
З липня 2006 року з благословення Архієпископа УГКЦ Кир Ігора Возьняка, Кардинала РКЦ Мар’яна Яворського та Митрополита УПЦ (КП) Андрія Горака офіційно діє громадське об’єднання «Християнська Україна» (голова Мирослав Данилків), мета якого — пропагування і захист християнських прав та цінностей. Глобальна мета — відновлення України — християнської Держави, яку започаткував і розвинув рівноапостольний князь св. Володимир Великий.
Детальніше » Християнська Україна
Центр заснований як підрозділ Українського Католицького Університету. Одним із перших, тепер вже традиційних, щорічних проектів стала Літня Школа Мирянського Лідерства. Школа відбувається влітку та триває два тижні, протягом яких учасники мають змогу вдосконалити та здобути лідерські знання та навички. Програма школи складається з тренінгів, семінарів та зустрічей з цікавими людьми. Щороку у Школі беруть участь 25 молодих людей, віком 20–35 років з різних регіонів України. Школа Метода навчання розрахована на особистісне зорієнтоване навчання.
Детальніше » Центр мирянського лідерства
Рух Назаретських Родин (РНР) є міжнародним католицьким рухом апостольства родин. Його метою є освячення учасників Руху через глибше життя Євангелієм, тобто намагання жити у повсякчасній єдності з Христом. Ініціатор і засновник РНР — профессор Академії Католицького Богослов’я о. Тадеуш Дайчер (1931 р.). Разом з о. Андрієм Бучелем (1951–1994) і групою мирян він створив в 1985 р. у Варшаві першу євангельську спільноту, яка дала початок Рухові. Протягом двох років РНР поширився на території Польщі, а тепер існує в десятках країн на всіх континентах, зокрема і в Україні.
Детальніше » Рух Назаретських Родин
Апостольство молитви виникло в 1844 році в південній Франції в єзуїтській колегії у місті Вальц серед студентів. За п’ять років в 1849 році нове товариство було потверджене місцевим єпископом та віддане під провід оо. Єзуїтів. Папа Пій ІХ потвердив «Апостольство молитви» тричі в 1866, 1879, 1896 роках. Найновіший статут товариства був потверджений папою Павлом VI в 1968 році, наново потверджений папою Іваном Павлом ІІ. На сьогодні товариство налічує понад 50 мільйонів членів у ста країнах по цілому світі.
Детальніше » Товариства «Апостольство молитви»
Молитовні групи, які сповнюють «Апостолят Непорочної Діви Марії», поширюють вшанування Богородиці через культ Непорочного Серця Марії, вшанування і поширення Чудотворного медалика, молитву та розважання на вервиці, вшанування-носіння чудотворного зображення (двостороннє прямокутне зображення Марії та її Непорочного серця на спеціальному полотні), відзначення особливих дат літургійного церковного календаря: свято Св. Вінкентія Павла (27 вересня), свят Христа Чоловіколюбця (Найсвятішого серця Христового), свят на честь Пресвятої Богородиці, діла милосердя. Також члени молитовних груп відмовляють часто з вірою коротку молитву: «О Маріє Непорочно зачата молися за нас, що до Тебе прибігаємо!» та «Непорочне серце Марії молись за нас тепер і в годині нашої смерті, амінь». Цей християнський апостолят характеризується особливим вшануванням могутньої ролі Пресвятої Богородиці у житті кожного християнина з Богом і для Бога.
Детальніше » Апостолят Непорочної Діви Марії
Було засноване оо. Редемптористами у першій половині ХХ століття в Західній Україні з метою пожвавлення духовного життя мирян на парохіях. Дата заснування — 22 грудня 1927 року в день Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії в місті Станіславові. Головний наголос був поставлений на християнське вшанування Пречистої Діви Марії та її чудотворного образу Божої Матері Неустанної Помочі, й заохота до частого приймання святих тайн Сповіді та Причастя.
Детальніше » Архибратство Божої Матері Неустанної Помочі
Мета цього товариства — поширення Ісусової молитви серед вірних. Ісусова молитва є сповідуванням нашої віри в Ісуса Христа, Сина Божого. Це традиція перебування в Божій Присутності, перебування у спілкуванні з Спасителем завдяки молитві, якою прикликається Боже Святе Ім’я: «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного (-ну)». Цю молитву відмовляють, перебираючи в руках вервицю із п’ятдесятьма чи стома вузлами, щоб зосередитися на словах молитви та зберігати ритм молитви.
Детальніше » Спільнота Преображення ГНІХ
|