Товариства «Апостольство молитви»
Апостольство молитви виникло в 1844 році в південній Франції в єзуїтській колегії у місті Вальц серед студентів. За п’ять років в 1849 році нове товариство було потверджене місцевим єпископом та віддане під провід оо. Єзуїтів. Папа Пій ІХ потвердив «Апостольство молитви» тричі в 1866, 1879, 1896 роках. Найновіший статут товариства був потверджений папою Павлом VI в 1968 році, наново потверджений папою Іваном Павлом ІІ. На сьогодні товариство налічує понад 50 мільйонів членів у ста країнах по цілому світі.
В Україні товариство «Апостольство молитви» діє під проводом та опікою оо. Василіян, а розпочинало свою діяльність ще у 80-х роках ХІХ століття.
Товариство «Апостольство молитви» очолює генеральний директор, який перебуває у Римі. У часописі «Місіонер» друкуються оголошення та молитовні намірення на кожен місяць для членів товариства.
Головна мета діяльності товариства:
- Заохочення людей до духовного й апостольського життя, та посильного служіння потребам Церкви на місцях;
- Вшанування Найсвятішого Серця Христового та Пресвятої Євхаристії;
- Вшанування Пресвятої Богородиці, практика щоденної молитви на вервиці;
- Регулярне вшанування перших п’ятниць кожного місяця участю у Св. Літургії, святих тайнах Сповіді та Причастя;
- Особливе святкування літургійних свят Пресвятого Серця Ісусового, Непорочного Серця Марії та свята Христа Царя;
- Поглиблення знань про нашу католицьку християнську спадщину шляхом організації молитовних, біблійних, апостольських зустрічей.
Члени «Апостольства молитви» зобов’язуються:
- Молитися у загальному й місійному намірах Святійшого Отця, та намірах визначених місцевим проводом товариства;
- Відмовляти щоденно приписані товариством молитви, молитися на вервиці;
- Щовечора робити іспит сумління з прожитого дня;
- Впродовж тижня брати участь у Св. Літургії та приступати до Св. Причастя;
- Щомісячно брати участь у першоп’ятничній Св. Літургії та адорації Святих Тайн.
Кожен член товариства «Апостольство молитви» може отримати духовні ласки відпусту за звичайних умов (Сповідь, Св. Причастя, молитва в наміренні Святішого Отця): у день прийняття до «Апостольства молитви»; у празник Серця Христового, Царя Христа, Непорочного Зачаття Марії; в першу п’ятницю, першу суботу, й першу неділю кожного місяця; у день свого святого заступника, якого визначає місцевий провідник товариства і оголошує в «Місіонері», та моменті по-християнськи прийнятої смерті.
Кожен член товариства — це апостол, який практикує й поширює вшанування Пресвятого Серця Христового (молитвами, почитанням ікони та медалика, відвідуючи в місяці червні богослужіння до Пресвятого Серця Христового, впроваджуючи вшанування Серця Христового у власній родині) як виразного знаку Божої спасительної любові до усього людства.