Всеукраїнський З'їзд Апостольства молитви відбувся 9-10 липня у Жовкві

Моя Жовківщина, 10 липня 2016

9-10 липня у м.Жовква відбулися святкування з нагоди храмового празника Пресвятового Серця Христового, в рамках якого до старовинного міста – столиці Апостольства Молитви – приїхало тисячі прочан, гостей, що почитають Святе Ісусове Серце.
Відповідно, в суботу, 9 липня у районному Народному домі відбувся Всеукраїнський з’їзд Апостольства Молитви, ввечері – Велика Вечірня з Литією, нічна Адорація Найсвятіших Тайн.
На з’їзд приїхало більше півтисячі членів Апостольства молитви та священики. Відкрив з’їзд головний координатор АМ в Україні о.Терентій Довганюк, ЧСВВ. Апостольство Молитви є діючою духовною силою Церкви в Україні, з часу виходу її з підпілля, і однією із найчисельніших дієвих церковних організацій. Головна тема цьогорічного з’їзду «Апостолят Милосердя», приурочена року Божого Милосердя, проголошений Папою. – виголосив о.Терентій. Окрім цього провідник пригадав теми минулих з’їздів та доповів про чотирирічну роботу Апостольства Молитви, його гуртків. «На даний час Апостольство Молитви налічує біля 17 тисяч членів і розподіляється на 1640 гуртків, які діють при парафіях» - зазначив священик.
Із теплими словами привітання перед учасниками з’їзду виступив ігумен Жовківського монастиря о.Григорій Анастасин, ЧСВВ. Далі із доповіддю «Місіонар – посланець милосердя у родині Апостольства Молитви» виступив редактор часопису «Місіонар» та радник Протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о.Віталій Попадюк, ЧСВВ. Важливими стали слова священика у контексті доповіді, в якій наголошувалось про міцність родини, як живого організму духовного життя християнина. «Добре, коли ти живеш з Богом у серці, гірше, коли ти у своїй хаті чужий, - сказав о.Віталій, - тоді важливо працювати над собою і над взаємовідносинами з родиною. Саме про це багато пишуть священики у статтях «Місіонару».
- У 1990 році в Україну повернувся о.Теодозій Янків, місіонер, доктор богослов’я, який розпочав відновлювати монаше життя з Гошева, пізніше в Крехові, де з руїн постає Крехівський монастир. З часом , будучи Протоігуменом, вкладає своє серце для розвитку провінції. Сьогодні священик їздить з місіями, щоб вселяти людям віру, надію і любов та живити людей Божим словом і Пресвятою Євхаристією. – так запрошував до слова о.Терентій гостя з’їзду о.Теодозія Янківа.

Найщиріші слова привітання від патріарха Святослава передав Голова комісії Української Греко-Католицької церкви у справах мирян о.Василь Білаш та виступив із доповіддю про рік Божого Милосердя, наголосивши, що саме миряни повинні бути вірні Богу, бо вони є ті, хто хрещені в ім’я Христа, ті, які освячуються святими Тайнами, ті, які є Божими руками, ті, які служать потребуючим і немічним, тим, хто на них чекає щодня із молитвою.

Учасники з’їзду послухали ще один важливий виступ Препозита Львівської капітули, декана РКЦ, пароха церкви св.Лаврентія у м.Жовква о.Йосифа Леговича, який також виступив із доповіддю про велике любляче серце Ісуса, про Його милосердя.
В рамках з’їзду відбувся духовний концерт, який надалі виголошували ведучі Галина Фесюк та Богдан Бовшик.
Цього року на з’їзд приїхало багато гостей з різних областей України. А з концертною програмою прибула викладач Коломийської музичної школи Кочерган Світлана та її учениця скрипалька, учасниця українських та міжнародних конкурсів та фестивалів Рєзнік Марія-Віталія. Окрім класичної музики, учасники з’їзду прослухали поезію «Лист одного солдата» у виконанні студента Прикарпатського національного університету Андрія Довганюка.
Як сказав о.Терентій Довганюк, ЧСВВ «Молодь – це майбутнє церкви, нашої держави і майбутнє нашого українського народу, але вона сьогодні боронить нашу Україну від ворога і потребує духовного слова, розради та підтримки». Тому добрим прикладом став капелан священик о.Василь Довганюк, ЧСВВ, який ось уже два роки перебуває на передовій, підтримує морально і духовно усіх воїнів, а коли повертається туди з дому, завжди їде не з порожніми руками, головне окрім іншого передає прохання матерів «Повертайтеся живими».
На з’їзд о.Василь Довганюк теж приїхав і теж не з порожніми руками, а з виставкою присвяченою воїнам АТО, живим матеріалом, привезеним з війни на Сході України. І саме про духовну та матеріальну допомогу говорив перед присутніми о.Василь Довганюк за що довгими і теплими оплесками дякували члени Апостольства Молитви священику.
З концертною програмою перед присутніми виступив Народний вокальний жіночий ансамбль РНД «Журавка» (кер. Дарія Купровська), учень Жовківської дитячої школи-інтернат Микола Сушинський, учениця Жовківської ЗОШ №2 Грещак Марічка, парафіянка храму Наталю Курій та хор церкви Пресвятого Серця Христового.
На завершення з’їзду усі учасники заспівали Гімн Апостольства Молитви.
Вночі, після Служби Божої, координатор Апостольства Молитви о.Терентій Довганюк, ЧСВВ прийняв 30 нових членів в Апостольство Молитви та одну ревнительку..
В неділю, 10 липня, на площі Вічевій у м.Жовква відбулася святкова Літургія за участю Екзарха Харківський УГКЦ Владики Василя Тучапця, ігуменів монастирів Тернопільщини, Франівщини, Львівщини та інших священиків.

Повідомила Галина Фесюк

Назад