У Зарваниці відбувся перший Всеукраїнський форум мирянських спільнот

форум мирянських спільнот

18 липня 2015 р.Б. в часі патріаршої прощі до Зарваниці відбувся Всеукраїнський форум мирянських спільнот УГКЦ під гаслом «Ідіть і Ви в мій виноградник» (Мт. 20,4).

Метою форуму було представити для прочан з усієї України спільноти всеукраїнського (міжʼєпархіяльного рівня), а також познайомити членів різних спільнот між собою.

Форум спільнот присвячений 150-й річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького, який саме через творення мирянських спільнот та організацій зумів розвинути активний мирянський рух у Галичині в першій половині ХХ століття..

На форумі було презентовано довідник мирянських спільнот УГКЦ, який Комісія УГКЦ у справах мирян опрацювала спільними зусиллями з головами єпархіального рівня та координаторами мирянських ініціатив у деканатах. У довіднику можна знайти відомості про різні рухи та спільноти УГКЦ, їх назву, мету, а також контакти керівників і духівників численних спільнот по всіх архиєпархіях, єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні.

Окрім цього, на форумі також о. Іваном Говерою було запрезентовано нову книгу «Правда визволить», що є плодом праці Місії «Постуляційний Центр беатифікації й канонізації святих»  та праці міжнародної наукової конференції з нагоди 25-ліття легалізації УГКЦ, що відбулася 6 листопада 2014 р. Б.

Форум розпочався спільною молитвою і духовним співом «Боже великий єдиний».

Голова комісії у справах мирян о. Василь Білаш розповів про розвиток мирянських спільнот на території Галичини за часів митрополита Андрея Шептицького та особливу турботу митрополита про розвиток мирянського руху в УГКЦ.

Учасників форуму, який зібрав більше 25 спільнот нашої Церкви, привітав владика Теодор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, а також п. Юрій Підлісний (перший голова комісії у справах мирян УГКЦ). До слова були запрошені представники різних спільнот, що діють в УГКЦ, які представляли свою діяльність, а саме:  Рух «Справжня любов чекає», «Апостольство доброї смерті», «Лярш-Ковчег», «Обнова», БФ «Карітас», «Рух християнських сімей», «Матері в молитві», «Подружні зустрічі», ЛОГО «Рух За життя», «Лицарі Колумба», ГО «Християнська Україна», «Архибратство Йосафата», «Слово життя», «Знамення». Особливо приємно, що на форум змогли приїхати та молитися з усіма за кращу долю для нашого народу спільноти з Донецького та Харківського екзархатів.

Важливою частиною програми форуму було представлення головою комісії у справах мирян Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Захаром Михасютою значення молитовного читання Святого Письма для розвитку і життя мирянської спільноти, що є доброю формаційною школою мирян. Отець Захар провадить спільні зустрічі читання Святого Письма у біблійній школі своєї єпархії, а в часі форуму під його керівництвом вихованці цієї школи провадили молитовне читання Святого Письма у наметі «Тут промовляє Господь» для всіх охочих прочан. Також у цьому наметі о. Захар допомагав членам мирянських спільнот засвоїти метод читання Святого Письма, щоб запровадити такий спосіб молитви із Божим Словом.

Розважальну програму на форумі організували різні гурти та співочі групи мирянських спільнот, які потішали усіх присутніх чудовою християнською піснею, серед них: гурт «Територія душі» та гурт «Глорія».

Дякуємо всім учасникам форуму за працю на благо Церкви та українського народу!

Назад