У церквах молитимуться за жертв ДТП

Кредо, 7 листопада 2015

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся із проханням до владик помолитися за загиблих під час ДТП в рамках Національного тижня безпеки дорожнього руху (9 -14 листопада).

Зокрема, пропонується після Божественної Літургії 14-15 листопада у всіх храмах на знак пам’яті загиблих в ДТП, висловити співчуття рідним загиблих та закликати усіх до неухильного дотримання Правил дорожнього руху.

Така ініціатива в УГКЦ проводиться у відповідь на відповідне Звернення Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій Міністерства охорони здоров’я. «З метою привернення уваги громадськості до проблеми ДТП, їх наслідків та пов’язаними із ними втратами, а також для збереження життя та здоров’я громадян», — йдеться у Зверненні цього державного органу.

Ще у 2008 році Блаженніший Любомир, Архиєпископ-емерит УГКЦ, у своєму Зверненні щодо дотримання правил дорожнього руху наголосив, що порушення правил дорожнього руху є гріхом. Тому кожен, хто сідає за кермо, має використовувати автомобіль на користь для себе та інших і ретельно оминати всього, що може стати причиною матеріальних збитків, втрати здоров’я чи, навіть, втрати життя.

Традиція вшановувати пам’ять загиблих на дорогах і тим самим  привертати увагу громадськості  до проблем безпеки дорожнього руху започаткована неурядовою організацією Великобританії «RoadPeace». Невдовзі це починання знайшло розуміння та підтримку в усьому світі.  26 жовтня 2005 року  ООН прийняла резолюцію із закликом до урядів усіх країн відзначати третю неділю листопада як День пам’яті жертв ДТП.

Назад