Що в яслах нашого серця?

Передріздвяні розважання. День 1

пусті ясла

У метушні щоденного життя, тим більше передсвяткових приготувань, багаж думок і справ стає все більшим, а часу та місця для чогось ще залишається все менше. Уявімо, що складаємо валізу, а в останній момент, коли все вже заповнено вщент, згадуємо, що маємо помістити найдорожчий та найважливіший подарунок. Що тоді? Перепаковувати вже немає часу, але й без цього подорож втратить свій зміст.

А тепер згадаймо декілька передсвяткових справ, які вже чекають на нас. Нехай ця згадка займе не більше хвилини нашого часу.

Чи не забули Ви ще чогось? Серед переліку мабуть було і приготування святвечірньої вечері, і облаштування місця під маленьку шопку чи ікону Різдва, мабуть були і пампухи для колядників. Але чи було там, серед Вашого переліку, приготування серця для зустрічі з найбільшим дарунком Божого милосердя – з Його улюбленим Сином?

Десь там, у Вифлеємі, сотні людей, десятки родин закривали двері своїх домівок, бо не було місця. А чи ми б знайшли місце для подорожніх Йосифа та Марії, якій ось-ось народжувати? Чи знаходимо зараз час для роздумів над тим, що Месія приходить саме до мене, до кожного з нас? Що здійснюється обіцянка і Бог дає «світло для світу», Свого Сина, який стає людиною і є даром незбагненного Божого милосердя для людей? Чи знаходимо місце для розважань над чистотою ясел нашого серця? Чи готові ті наші вбогі ясла прийняти Царя царів? Чи готові ми віддати всі свої страхи, невпевненість та тягарі – всі наші проблеми віддати Богові, щоб Він виявив Своє багате милосердя?

 «Дивні діла Твої, Господи», бо Ти, який «одягаєшся світлом, наче ризою», приходиш до вбогої стаєнки, а не до розкошів, щоб дати своє милосердя. Обіцяний віками як спасіння світу, прийшов спасти мене і кожного зокрема. То чи готові ми особисто зустріти Тебе, Ісусе? Чи готові дати Тобі свої вбогі ясла серця, щоб Ти зміг там народитися? Чи не стануть нам на перешкоді клопоти та передсвяткові приготування, щоб ми бува не сказали: «немає місця», «немає часу», «все переповнено» для Твого Різдва у нашому серці?

Задумаймося над тим, як ми можемо приготувати ясла свого серця до народження Ісуса. Віддаймо всі наші турботи Богові і приділімо увагу особистій зустрічі з новонародженим Царем. Хтось потребує примирення з ближнім, хтось Сповіді, хтось запрошення потребуючого до святкового столу.

Господи, Ти знаєш, який багатий цей передсвятковий час на різні справи, але поміж всього цього я хочу запросити Тебе до ясел мого серця. Боже, допоможи мені стати учасником цієї великої таємниці – Твого Різдва, відчини двері мого серця дотиком Твого милосердя. 

День 2. Сказати Божому милосердю наше "так"

День 3. А я - ікона Божого милосердя?

Роздумувала Ольга Сорока

Назад