"Право на материнство має бути захищене", - папа Франциск

 Catholic News Service, 2 листопада 2015

Бізнес покликаний сприяти гармонії між роботою та сім'єю для своїх працівників, особливо для жінок з дітьми чи тих, хто створює сім'ю, - сказав папа.

Жінка, яка повідомляє працедавця про свою вагітність ризикує втратити місце праці, коли натомість "мала б бути захищена та оточена допомогою в цьому подвійному завданні: праві на працю та праві на материнство".

"Викликом є захист права жінок на працю в той час, що й захист їхнього покликання до материнства та присутності в родині", - зазначив папа на аудієнції з Християнською спілкою виконавчих директорів італійського бізнесу.

Католики в сфері бізнесу, на думку папи, покликані жити вірою, "керуючись Євангелієм та соціальною доктриною Церкви" і ставати "будівничими задля спільного блага." Тоді "місця праці можуть стати місцем освячення через будування братерських стосунків між власниками бізнесу, менеджерами та працівниками, коли є врахована спільна відповідальність і співпраця задля спільних інтересів", наголосив понтифік.
Підкреслюючи покликання бути "місіонерами соціального виміру Євангелія", папа сказав до лідерів бізнесу, що недостатньо просто давати милостиню, коли поруч хтось страждає в бідності та фінансових труднощах. "Ви покликані співпрацювати, щоб плекати дух субсидіарності, щоб долати етичні виклики ринку та, понад все, виклики творення добрих можливостей для працевлаштування."
Папа Франциск закликав до роздумів над кризою працевлашування молоді, над творенням нових можливстей праці, бо безробітні "не лише не приносять хліба додому, але втрачають свою гідність."
"Економіка та бізнес потребують етики, щоб діяи коректно; не будь-якої етики, але етики, яка поставить особу та спільноту в центрі", - завершив святіший отець.

Назад