Папа зустрівся з захисниками життя

Кредо, 7 листопада 2015

Захист людського життя та підтримка сім’ї повинні завжди перетинатися в соціальній активності християнина, разом із солідарною підтримкою в ситуаціях соціального занепаду, всюди, де існують люди, обкрадені з власної гідності. Такими думками поділився Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 6 листопада 2015 р., представників Центрів Допомоги Життю, які діють під патронатом італійського «Руху за життя».

Назвавши милосердними самарянами людей, які посвятилися служінню на захист життя, зокрема, допомагаючи мамам, що переживають труднощі, не знищити дар життя, яке зростає в їхньому лоні, Папа також підкреслив, що «для Христового учня допомагати зраненому людському життю означає також виходити назустріч особам, які зазнають труднощів».

«Скільки-ж то родин, – сказав він, – перебувають у зоні ризику через бідність, хвороби, відсутність праці чи домівки! Скільки-ж то похилих віком переносять тягар страждання та самотності! Скільки-ж молоді загубилося, перебуває під загрозою залежності та інших форм рабства, сподіваючись віднайти довіру до життя».

Святіший Отець заохочує Центри Підтримки Життя виходити за межі «необхідного та благородного» служіння на захист життя, стаючи милосердними самарянами, які з особистою та суспільною чутливістю обіймають будь-які форми «бідності та визискування». Адже і в наш час «існує чимало людей, поранених сучасними розбійниками, які обідрали їх не лише з того, що ті мали, але також позбавили їх гідності».

Пригадавши, що протягом 40 років діяльності члени Руху, зустрічаючись з «різними формами загрози життю», доклали чимало зусиль для того, «щоб у суспільстві не були виключені та викинуті, немов відходи, ті, що живуть в умовах непевності», Папа підкреслив: «Завдяки розгалуженій діяльності Центрів Допомоги Життю, поширених в усій Італії, ви стали спонукою до надії та відродження для багатьох людей. Дякую вам за добро, яке ви зробили і далі чините з великою любов’ю, та заохочую вас і надалі з довір’ям прямувати цим шляхом, будучи милосердними самарянами. Невтомно дбайте про захист найнезахищеніших людей, які мають право народитися, так і тих, які очікують здоровішого та гіднішого існування».

З особливою приємністю Наступник святого Петра підкреслив той факт, що у згаданих Центрах знаходять підтримку всі потребуючі, не зважаючи на релігійну чи етнічну приналежність. «Значуща кількість жінок, особливо, іммігранток, які звертаються до вас по допомогу, – додав він, – показує, що коли надати конкретну підтримку, то жінка, незважаючи на проблеми та обумовлення, стає здатною на перемогу любові, життя та материнства».

Назад