Не можна проповідувати вбогість, а самому жити як фараон, — Папа

Кредо, 6 листопада 2015

Папа Франциск дав інтерв'ю голландській вуличної газеті «Straatnieuws», щоденному виданню для бездомних в Утрехті. Святіший Отець говорив про допомогу Церкви бідним і зазначив, що віруючий «не може жити як фараон».

Папа зазначив, що державна влада повинна приходити до «ясних і прозорих угод» в тому, що стосується управління й фінансів, щоб уникнути корупції, «небезпека якої в суспільному житті — як політичному, так і релігійному — є завжди».

Святіший Отець зізнається, що він говорив про це з міністром з Аргентини, який не може впоратися з деякими тіньовими сторонами. З'ясувалося, що з бюджету, спрямованого на соціальну допомогу, тільки 35 відсотків доходить до адресатів, решта втрачається в корупційних мережах.

Що стосується церковного майна, то воно призначене для підтримки структур Церкви і різних соціальних проектів — в галузі охорони здоров'я та освіти, — а також культури. Скарби мистецтва, що їх обереже Церква, сказав Папа, є надбанням всього людства і тому не можуть бути розпродані. Святіший Отець додав, що Ватикан почав продавати інші речі, у тому числі отримані подарунки.

Віруючий не може проповідувати бідність і при цьому жити як фараон, сказав Понтифік. Папа «хотів би, щоб у світі не було бідних», проте людська жадібність, відсутність солідарності й егоїзм продовжують породжувати злидні. Тому світ без бідних дійсно важко собі уявити. У кожному разі, бідною має бути й Церква, слідом за своїм Спасителем, який прийшов у світ, не маючи даху над головою. Заклик до стриманості звернений до всіх, у тому числі мирян, зазначив Папа. При цьому кожен має право на гідне життя: на роботу, будинок, землю.

Відповідаючи на запитання кореспондентів про свої почуття після обрання Папою, Святіший Отець сказав, що він «з Божої ласки не втратив мир». Папу запитали, чи буде він продовжувати свою місію до тих пір, поки зможе, і Святіший Отець відповів ствердно. Він сказав також, що йому «не вистачає вулиці», і цю нестачу в якійсь мірі заповнюють зустрічі з людьми на загальних аудієнціях і в парафіях.

Папа розповів, що в дитинстві він грав у футбол, але «обидві ноги у нього були лівими».

Понтифіка запитали, ким він хотів стати, коли йому було чотири роки? «М'ясником», — відповів Папа.

Назад