На Золочівщині презентували Лицарів Колумба

лицарі Колумба

У четвер, 14 квітня 2016 р.Б. у м. Золочеві для священиків Золочівського деканату презентували мирянську спільноту "Лицарі Колумба"

Історію та місію спільноти священикам розповіли львівські лицарі Пресвятої Богородиці Сихівської, серед яких був також і голова Комісії УГКЦ у справах мирян о. Василь Білаш.
Слухачів зацікавила історія заснування найбільшої чоловічої лицарської спільноти, яку заснувано ще у 1882 році о. Майклом МакҐивні для захисту Церкви і парафіяльних родин. Розповідь доповнила серія слайдів із життя лицарського ордену, який на сьогодні налічує близько 2 млн. чоловіків, об'єднаних у вірі для служіння Церкві і плекає принципи благодійності, єдності, братерства та патріотизму.
Святий папа Іван-Павло ІІ називав Лицарів Колумба "правою рукою Церкви", вказуючи на ту важливу роботу, якою лицарі служать Церкві, і на підтримку, яку надають найбільш потребуючим волонтерською працею та фінансовою допомогою.
Досвід, структура та організованість "Лицарів Колумба", як зазначив о. Василь Білаш, є дуже важливими і корисними для нашої Церкви, щоб допомогти чоловікам активніше включитися у життя і місію Церкви на своїх парафіях та у своїх родинах.
Великий лицар Львівської ради лицарів УГКЦ п. Ігор Ванюк як мирянин поділився своїм особистим досвідом служіння Церкві, який він здобув за понад рік часу перебування у спільноті, та розповів про діяльність, яку розвинула спільнота на парафії і її межами. Пан Ігор наголосив на важливості такої спільноти для чоловіків, оскільки наші парафіяльні спільноти здебільшого жіночі.
Така спільнота під проводом священика-духівника є справді великою силою та підтримкою для парафії і Церкви, а кожен член такої спільноти має можливість глибшого духовного зростання через віру і працю своїх співбратів-лицарів.
Ця зустріч вказала на потребу подібних презентацій в інших деканатах, адже викликала неабияке зацікавлення у священиків.

Назад