Мощі Святого Священномученика Йосафата будуть виставлені у Патріаршому соборі УГКЦ

Кіріос, 21 листопада 2015

В днях 22-29 листопада 2015 р. в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві для почитання будуть виставленні мощі Свято Священомученика Йосафата, Архиєпископа Полоцького, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу Патріаршого Собору УГКЦ.

Зазначимо, що 25 листопада УГКЦ вшановується пам’ять цього Святого.
Протягом цього тижня усі бажаючі матимуть змогу вшанувати святі мощі і просити Бога - за заступництвом Святого Йосафата - миру для України і цілого світу, а також молитись за здоров’я, зцілення від недуги та в різних приватних наміреннях за себе та близьких.

Історична довідка: Йосафат Кунцевич (1580-1623), хресне ім’я – Іван, народився в родині міщан у Володимирі-Волинському. 
1604 року прийняв василіанський хабіт і монаше ім’я Йосафат, а згодом був висвячений на священика.
З дитинства відзначався великою любов’ю до богослужіння, яке стало для нього джерелом духовної втіхи та пізнання віри. Будучи монахом у монастирі Пресвятої Трійці, він ніколи не пропускав Божественної Літургії, а ставши 1614 року архимандритом, сам перший будив братів до молитви, перший ішов до храму, дзвонив на Утреню, читав Псалтир і співав.

Йосафат своїми науками, добрими словами, милостинею «притягав» до Церкви багатьох людей. Його служіння відбувалося у той  - дуже непростий і тривожний, драматичний час, коли історична Київська Церква зазнала прикрого поділу і на українсько-білоруських теренах - значною мірою через зовнішні інтриги - спалахнув гострий міжконфесійно-суспільний конфлікт "Русь нищить Русь". Вороги, бачачи великі успіхи святого чоловіка, різними способами намагалися знайти в ньому якусь провину чи недолік, а, не знайшовши нічого, дали йому прізвисько "душехват".

Уже в 38 років Йосафат став архиєпископом Полоцьким, раніше, в 1613 році, був поставлений на ігумена Битенського монастиря. 
В 1618 році після смерті старенького архиєпископа Гедеона, Йосафат переймає архиєпископство у свої руки.
У неділю, 25 листопада 1623 року, Йосафат Кунцевич був убитий. Його вбили на сходах дому, а тіло після знущань вкинули у ріку Західну Двіну.

Папа Урбан VIII 16 травня 1643 року причислює священномученика Йосафата Кунцевича до числа блаженних, а вже за рік у Римі відбулося перше святкування празника священномученика Йосафата Кунцевича. 
Сьогодні тіло Святого преребуває в Базиліці Святих Апостолів Петра та Павла у Ватикані.

29 червня 1867 року папа Пій ІХ урочистою буллою вписав святого священномученика Йосафата Кунцевича до числа святих мучеників.
Зображається у вбранні єпископа східного обряду, його атрибут – сокира.

МОЛИТВА ДО СВ. ЙОСАФАТА (КУНЦЕВИЧА)

Великий мученику Христовий, Йосафате, чудовий взоре християнської досконалості і непереможний апостоле з’єднання Церков! Ти з любові до Бога не відказався ні від яких праць і трудів, і навіть радо пролляв кров і віддав своє життя.
Благаємо тебе, святий покровителю й отче, заступайся за нас і випроси нам непохитності у святій християнській вірі й ревності за спасіння наших власних душ, душ наших родин, знайомих і всіх людей.
Святий сященномученику Йосафате, згадай, що ти - брат наш із крові й кості, тому заступайся в Бога за народ, з якого ти вийшов. Вчини, наш святий покровителю, своїми могутніми молитвами, щоб у всьому українському народі настала єдність у святій вірі, щоб усі стали дітьми одної Христової Церкви Сходу і Заходу та щоб наш народ, збагачений дочасним й вічним благословенням, прославляв Бога, Який нагородив тебе нев’янучим вінком слави у Своєму Небесному Царстві, Якому належить слава, честь і поклін. Отцю і Сину і Святому Духові, нині і повсяк час, і на віки вічні. Амінь.

Назад