Глава УГКЦ: Богословський факультет УКУ - перлина УГКЦ

Медіаресурс УГКЦ, 8 грудня 2015

Богословський факультет має свій простір академічної свободи і пошуку істини. Це - простір спілкування, зустрічей, думок, досвідів. Він має єдину мету – пізнання істини, якою є Воплочене Боже Слово – Ісус Христос. Найважливішою навчальною аудиторією такого навчального закладу є Божий храм. У ньому знаходиться найвища катедра навчання, де Бог звіщає свою істину.

Сказав у проповіді Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, 8 вересня в каплиці Львівської духовної семінарії Святого Духа з нагоди акредитації Римським Апостольським престолом Богословського факультету Українського католицького університету. 

Із Першоієрархом Церкви співслужили владики Постійного Синоду УГКЦ та духовенство УКУ.

Додамо, Богословський факультет в УКУ отримав міжнародну акредитацію на повний цикл богословських студій (бакалаврат – ліценціат – докторат). Мова йде не лише про можливість здобувати повноцінну, визнану у всьому католицькому світі богословську освіту в Україні, без обов’язкового виїзду на закордонні студії, але й про відродження богослов’я, як академічної дисципліни та повернення його у простір української гуманітаристики.

«Ми усі шукаємо Правди і повинні віднайти правильний шлях. Тож нам важливо увійти в справжній автентичний процес спілкування з Богом, щоб знайти істину і вміти її донести до інших. Лише тоді ми, які ті, які покликанні свідчити Боже слово в сучасній культурі, виконаємо своє завдання. Інакше ми станемо, як книжники та фарисеї, які завжди будуть боротися за катедру, але остаточно будуть заперечувати живого Бога», - зауважив у проповіді Глава Церкви.

Далі Блаженніший Святослав висловив слова подяки Господу за великий дар, який отримала УГКЦ – УКУ: «А найбільше прагну подякувати Богу за найбільшу перлину УКУ– Богословський факультет, який отримав найвищу у Вселенській Церкві акредитацію своєї богословської науки. Далі перед нами усіма ще є великий шлях. Акредитація – перший, але не останній крок в нашій дорозі до повноти життя у Христі».

Відтак, на думку Глави Церкви, потрібно сприяти тому, щоб можливості та здатності Богословського факультету могли послужити усім. Інше завдання – «живе автентичне богослов’я» для того, щоби зробити кожну людину ближчою до Бога. «Перед УКУ і живим богослов’ям Церкви стоїть велике завдання - євангелізація переображення культури нашого часу, відкривання її до прослави Бога».

Наприкінці проповіді Глава УГКЦ додав, що ця урочистість співпадає з важливим моментом в житті Вселенської Церкви: «Сьогодні Папа Франциск, відкриваючи святі двері в соборі Святого Петра в Римі, розпочинає Рік Божого милосердя. Поручаю УКУ Божому милосердю», - завершив проповідник.

Назад