Euromoot 2019

Мандрівники і мандрівниці Католицького скаутства Європи в Україні долучились до великої європейської пригоди - міжнародної мандрівки Euromoot 2019.

Мандрівники і мандрівниці Католицького скаутства Європи в Україні долучились до великої європейської пригоди - міжнародної мандрівки Euromoot 2019.

Цьогорічна мандрівка проходила в Італії з 27 липня по 03 серпня під гаслом «Parate viam domini» («Приготуйте шлях Господу»)

Невід’ємним елементом мандрівки є сама дорога, яка мала паломницький характер. Скаути починали свої шляхи в різних куточках країни, щоб разом зустрітись у Ватикані. Вогнища і кола різних країн були згуртовані в групи, пліч-о-пліч долаючи шляхи, присвячені святим покровителям Європи.  Дорога видалась нелегкою, але взаємопідтримка, скаутський дух і Божа допомога вели нас далі. Вдихати на повні груди красу природи і розуміти, наскільки креативними є Його творіння - це вартувало докладених зусиль.

Впродовж мандрівки скаути щодня мали Літургію і годину Світла - час для роздумів над Святим Письмом. Головною місією мандрівництва є служіння, тож ця мандрівка була чудовою нагодою попрактикувати уважність до інших, надати допомогу при потребі і якнайкраще виконувати свої обов’язки.

Також усі долучились до підготування подарунка для Папи. Представники з різних країн переписували уривки зі Святого Письма на пергаментні сторінки, які потім сформували у єдину книгу і вручили Святішому Отцеві.

Фіналом мандрівки була зустріч 5000 скаутів з Папою Франциском. Незважаючи на велику кількість туристів, які зазвичай прибувають до Ватикану, цього дня всю площу Св. Петра вщент заповнили скаути. Святішого Отця зустрічали з шумом і запалом, подаючи руки і навіть роблячи селфі. 

Папа звернувся до скаутів з роздумами про завдання і роль сучасної молоді і скаутів зокрема. «Дати - означає підвестися з м’якого крісла, зі зручностей, які спонукають зосередитися на собі і пуститися в дорогу. Дати - означає відкинути пасивність в житті та вступити в гру, щоби подарувати світові трішки добра» 

Після аудієнції відбулась урочиста Меса в базиліці Св. Петра, яка стала свідченням єдності Католицьких скаутів у серці Церкви.

Кожного дня учасники мандрівки Euromoot 2019 відкривали для себе нові місця, нових людей і нових себе. Знайомство, дружба, розуміння один одного, вміння діяти в екстримальних ситуаціях формують індивідуальність та відповідальність молодих людей і зміцнюють віру в свої сили, що кожен здатен здолати труднощі, які постають перед ними. Щоб приготувати шлях Господу, потрібна важка і постійна праця, про що наголошував Папа Франциск.  Головне - не боятися, а вірити, боротися та впевнено продовжувати йти.

Такі мандрівки дозволяють будувати зв'язки з молоддю усієї Європи і, власне, формувати Європу у свій спосіб. Тому що незалежно від того, наскільки далеко один від одного ми живемо і якими мовами спілкуємось, ми маємо однакові ідеали та цінності.

Більше про подорож та організацію можна знайти на сторінці 

Католицьке скаутство ЄвропиНазад