До Зарваниці провели прощу медиків

Інформаційний ресурс УГКЦ, понеділок, 12 червня 2017, 

10 червня відбулася V Всеукраїнська професійна проща медичних працівників до Зарваниці. Кілька сотень лікарів, медичних сестер, фельдшерів, керівників медичних закладів узяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії та отримали благословення від Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського Теодора (Мартинюка).

Привітати медиків до Зарваниці прибули: голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, начальник управління охорони здоров`я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук, начальник управління охорони здоров`я Тернопільської міської ради Ростислав Левчук, ректор Тернопільського медичного університету ім. Горбачевського Михайло Корда, заступник директора департаменту охорони здоров`я Івано-Франківської ОДА Микола Стовбан.

«Сьогодні складаємо подяку Господу Богу за служіння з серця, – зазначив владика Теодор. – Служіння, яке дозволяє пацієнту встати на ноги тілесно і духовно. Сьогодні молитва скерована до Господа через посередництво Пресвятої Богородиці за всіх працівників – лікарів, медсестер, санітарок, студентів медичних закладів. Щоб Господь давав вам здоров`я, щоб у тих ситуаціях, коли ви, як медики скажете: «Я є тут безсилий», –  Господь давав силу. Ця молитва є за ваші сім`ї та родини, коли ви їх покидаєте, бо йдете на чергування чи операцію, за всіх ваших хворих, щоб вони ніколи не виходили з лікарні сумні або розчаровані. Кожного пацієнта обдаровуйте своїм служінням у любові».

«Традиційно медики приїжджають у Зарваницю напередодні професійного свята, яке відзначається у третю неділю червня, – наголосив Віктор Овчарук, – професія медика шляхетна та гуманна, а водночас і дуже відповідальна та нелегка, адже йдеться про здоров’я та життя людей. Перебуваючи у Зарваниці, кожен набирається духовної наснаги, сили та благодаті для подальшої роботи».

Після освячення води прочани молилися за душі усопших та невинно вбитих медичних працівників, пройшли Хресною дорогою. Відтак приклалися до чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої. Проща завершилася Молебнем до Пресвятої Богородиці.

Назад