Церква, яка не служить, стає бізнес-організацією, — Папа

Кредо, 6 листопада 2015

Церква покликана служити, отож, нехай єпископи та священики долають спокусу «подвійного життя», не прив’язуючись до матеріальних благ. До цього заохотив Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси, яку він очолив у резиденції «Дім Святої Марти» у Ватикані у п’ятницю, 6 листопада 2015 р. Причому проповідник наголосив, що слід остерігатись тих, які занадто прив’язані до грошей, чим спричиняють велику шкоду Церкві.

Папа поставив великий акцент на служінні, до якого покликана Церква. Подаючи у приклад святого апостола Павла, який зрозумів, що означає служіння аж до найбільшої жертви, тобто жертви життя, Папа запитав про те, звідки цей Апостол Народів черпав силу, щоб бути саме таким вірним Божим слугою. А відповідаючи, проповідник вказав на Ісуса Христа, Який є джерелом такої сили.

Далі проповідник підкреслив, що кожен християнин покликаний служити іншим, а не щоб йому служили. Апостол Павло служив людям, закладаючи нові християнські спільноти та звіщаючи Добру Новину про Ісуса Христа серед поганських народів. Будучи апостолом Ісуса, святий Павло ніколи не вихвалявся цим і не претендував на перші місця чи якісь привілеї або на те, щоб йому служили. Саме він був тим, який служив своїм ближнім. Вселенський Архиєрей зазначив, що йому завжди дуже приємно зустріти на Святій Месі священиків та сестер, які прибули у Ватикан з багатолітньої місії в Амазонці чи в якійсь із лікарень Африки або домі для неповносправних. Папа наголосив, що це називається служінням, що є радістю Церкви: виходити поза себе, йти до інших, служити їм і давати їм свої життя!

Зупинившись у роздумах також і над євангельським уривком цього дня, де розповідалось про господаря та його несправедливого і хитрого управителя, Святіший Отець вказав на того, який замість, щоб служити іншим, використовував своє становище управителя, щоб йому служили. На жаль, також і в Церкві є ті, які так поступають: замість того, щоб служити ближнім, дбають про те, щоб Церква їм служила. Прикро, але трапляється, що й серед єпископів та пресвітерів є такі, які занадто прив’язані до грошей та хочуть, щоб інші їм служили, забуваючи, що саме вони покликані до служіння.

«Церква, яка не служить, стає бізнес-організацією», – наголосив Єпископ Рима, запрошуючи присутніх, просити у Господа благодаті, які Він дав Апостолові Павлові, щоб ми могли відректись від особистої вигоди та виходили назустріч іншим, служачи їм, аби ми могли протистояти спокусі подвійного життя та зручності й були готовими до насправді християнського служіння нашим ближнім.

Назад