Міжнародна католицька асоціація з питань ЗМІ
World Catholic Association for Communication
Cкорочена назва: SIGNIS
Заснована: 2001
Історія
SIGNIS постала в результаті злиття двох організацій, які вже існували з 1928 року: OCIC — Міжнародної католицької організації з питань кінематографії, а також UNDA, Міжнародної католицької асоціації радіомовлення і телебачення. Вона визнана Святійшим Престолом як Міжнародна католицька організація, і є членом Конференції міжнародних католицьких організацій, а також співпрацює як неурядова громадська організація із ЮНЕСКО, ЕКОСОР (Ecosoc) і Радою Європи як консультативний орган.
Ідентичність
SIGNIS — це всесвітня мережа асоціацій, установ та осіб, що працюють в засобах масової інформації з метою оповіщення християн про важливість в кожній культурі людського спілкування завдяки ЗМІ, закликаючи християн до активної праці в цій сфері. Ця Асоціація представляє католицькі ЗМІ в усіх урядових і неурядових організаціях та установах; відстоює політику сприяння розвитку ЗМІ, працівники яких будуть сповідувати християнські цінності, відстоювати справедливість й людські права; залучає працівників засобів масової інформації до обговорення питань професійної етики; пропагує екуменічний і міжрелігійний діалог у сфері діяльності ЗМІ. SIGNIS реалізує надзвичайно різноманітні проекти, наприклад, щодо сприяння телевізійним програмам і фільмам, шляхом створення журі, які беруть участь у кіно і фестивалях на телебаченні (наприклад, що відбуваються в Каннах, Берліні, Венеції, Монте-Карло, Prix Italia); щодо створення студій радіо-мовлення, щодо виробництва та розповсюдження відео продукції, щодо підтримки розвитку інфраструктури ЗМІ (супутникової телефонії, Інтернету, Інтранету). Один з пріоритетів SIGNIS — це гарантування кожній людині якісного доступу до засобів масової інформації шляхом надання інформації, навчання навикам інтерпретації й критичного перегляду, і оволодіння знаннями про нові комунікаційні технології та технологічні винаходи.
Організація
Керівними органами SIGNIS є: Генеральна Асамблея, Асамблея делегатів, Комітет управління, до складу якого входить президент, віце-президент, генеральний секретар та духовний провідник (священик), скарбник, представник Папської ради з питань засобів масової комунікації (президент SIGNIS є членом та генеральний секретар Асоціації є радником Папської ради з питань засобів масової комунікації), представники Африки, Азії, Європи, Північної Америки, Латинської Америки і Океанії, й по одному представнику від міжнародних організацій, які співпрацюють з Асоціацією. Національні асоціації католицьких установ та осіб, що працюють в аудіовізуальних засобах масової інформації, чи Міжнародні католицькі організації з питань засобів масової інформації, що ставлять перед собою схожі цілі діяльності, можуть стати членами SIGNIS, а також установи і окремі особи, що працюють на місцевому рівні в засобах масової інформації, але в контакті зі своїми національними асоціаціями, можуть ставати членами асоціації.
Членство
SIGNIS налічує 150 асоціацій-членів та 76 асоційованих асоціацій у 122 країнах світу, зокрема: у 39 країнах Африки, 16 країнах Азії, 27 країнах Європи, 3 країнах Близького Сходу, 7 країнах Північної Америки, 19 країнах Океанії, 11 країнах Південної Америки. SIGNIS виступила членом-засновником Міжнародного центру з питань фільмів для дітей та підлітків CIFEJ (International Centre of Films for Children and Young People).
Видання
Signis Media, журнал що виходить щодва місцяці, Signis Inf, бюлетень що виходить щодва місяці, Signis Web News, електронний інтернет бюлетень що виходить щодва тиждня.
Штаб-квартира
SIGNIS 15, rue du Saphir — 1030 Brussels — Belgium
Tel. [+32]2.7349708 — Fax 2.7343207/7347018
Електронна пошта: sg@signis.net
Servizio Missionario
SIGNIS — Palazzo San Calisto 00120 Città del Vaticano
Tel. [+39]0669887255 — Fax [+39]0669887335.
Електронна пошта: missions@signis.net
Інтернет-сторінка: www.signis.net