Мирянські організації Католицької церкви

Міжнародна федерація католицьких медичних асоціацій

International Federation of Catholic Medical Associations

Абревіатура: FIAMC (Fédération Internationale des Associations Médicales Catholiques)

Заснована: 1966

Історія
Перша асоціація лікарів католиків була заснована у Франції в 1884 році як відповідь на заклик папи Лева XIII до християн у своїй енцикліці «Humanum genus». У 1924 році з подачі папи Пій XI був створений Міжнародний секретаріат національних католицьких медичних асоціацій для координації роботи медичних асоціацій, які виникли також в інших країнах до цього часу, і сприяння у створенні нових асоціацій та об’єднань. За сприяння цього Міжнародного секретаріату у 1935 році було проведено в Брюсселі перший Всесвітній конгрес Асоціації для існуючих асоціацій-членів. Згодом було створено другий Секретаріат у Римі в 1949 році, який діяв незалежно від Секретаріату, розташованого в Парижі. У 1951 році на п’ятому Всесвітньому конгресі було вирішено об’єднати два секретаріати, і заснувати Міжнародну федерацію католицьких медичних асоціацій. У 1966 році на 11-му Всесвітньому конгресі в Манілі, Філіппіни, Генеральна Асамблея затвердила офіційний статут і устав Федерації. Федерація визнана Святим Престолом як Міжнародна католицька організація, яка стала також членом Конференції міжнародних католицьких організацій. Як неурядова громадська організація вона співпрацює з Ecosoc як консультативний орган.

Ідентичність Конкретні цілі діяльності FIAMC наступні: сприяння медичній та соціальній опіці, яка узгоджується із вченням Католицької Церкви; забезпечення своїх членів моральною та духовною підтримкою, щоб вони могли давати свідчення своєї християнської віри при здійсненні професійної медичної діяльності, а також привносити принципи християнської етики у сферу наукових досліджень. Федерація реалізує поставлені перед собою цілі, організовуючи періодично всесвітні й регіональні конгреси, на яких піднімаються питання етики у сфері медичної діяльності та питання захисту людського життя; координуючи ініціативи та проекти, які організації-члени здійснюють в різних країнах зі сприяння Федерації; випрацьовуючи моделі для душпастирської діяльності та реалізації проектів із співробітництва в галузі охорони здоров’я в країнах, що розвиваються.

Організація
Керівними органами FIAMC є: Генеральна Асамблея, що складається з делегатів від постійних асоціацій-членів та асоційованих асоціацій-членів; Виконавчий комітет, що складається з президента, віце-президента, генерального секретаря, скарбника і духовного радника-помічника (священика), а також регіональних представників і колишніх президентів без права голосу.

Членство
До складу FIAMC входять постійні члени, тобто юридично зареєстровані й включені у Федерацію асоціації; асоційовані члени, тобто асоціації, які знаходяться в даний час на стадії становлення; і філіали та поодинокі члени, тобто окремі лікарі або групи лікарів, які проживають в країнах, де політична система не дозволяє їм створити католицьку асоціацію. FIAMC налічує 53 національні асоціації-члени у 66 країнах світу, а саме: у 9 країнах Африки, 13 країнах Азії, 25 країнах Європи, 8 країнах Північної Америки, 2 країнах Океанії та 9 країнах Південної Америки. FIAMC співпрацює також у справі створення фармацевтичних лабораторій в Сент-Марі-де-ла Буенза, Конго; щодо освітньої діяльності школи медсестер у Тірані, Албанія; щодо діяльності медичного підрозділу консультантів та професійної підготовки персоналу в Lichinga, Мозамбік; щодо діяльності біомедичного центру в Бомбеї, Індія; щодо діяльності лікарні в Таунджі, М’янма.

Видання
HEADQUARTERS Fédération Internationale des Associations Médicales Catholiques РОБОТИ Decisions, щоквартальний бюлетень.

Штаб-квартира
Fédération Internationale des Associations Médicales Catholiques Palazzo San Calisto 00120 Vatican City
Тел./Факс: [39] 0669887372

Інтернет сторінка: www.fiamc.org

Електронна пошта: fiamc@pcn.net

Назад