Значення екуменічної зустрічі в Асижі
Кардинал Бертоне пояснив значення запланованої на осінь події екуменічної зустрічі в Асижі, Італія, у статті в тижневику «L’Osservatore Romano».
Девіз зустрічі релігійних лідерів з усього світу 27 жовтня 2011, яку зініціював папа Бенедикт XVI, це «Ми прочани Правди і Миру». Традиція подібних зустрічей бере свій початок у 1986 році, коли папа Іван Павло ІІ скликав першу міжрелігійну зустріч з нагоди Міжнародного року миру ООН. В той час папа Іван Павло ІІ мав намір наголосити цією зустріччю на духовному вимірі миру в світі, важливості релігії у побудові культури миру і порозуміння. Папа вірив у можливість діалогу на основі релігійних цінностей, не сходячи у релятивізм чи синкретизм. Особливу тепер важливо будувати порозуміння з ісламським релігійним світом, коли ЗМІ пробують створити «образ ворога» з послідовників ісламу, і коли у світі ведеться боротьба з різними проявами насильства і тероризму, які чужі будь-якому релігійному світогляду.
До участі в цьогорічній зустрічі запрошено також невіруючих (атеїстів), представників світу науки і культури, які також бажають шукати Правду і прагнуть Миру в світі.
Ми, як християни, посідаємо повноту Божого Об’явлення і Правди, і саме тому ми покликані бути паломниками пліч-опліч з тими, які належать до інших релігійних традицій чи є невіруючими, щоб свідчити про Правду своїм життям.
«Ми всі творіння одного Творця, і тому брати і сестри одне одному. Бог працює у житті кожної людини, яка через користування своїм інтелектом може пізнавати таїнство існування Бога Творця і визнати існування універсальних об’єктивних цінностей. Існують спільні етичні цінності, та представники всіх релігій віддані утвердженню справедливості, миру і порозуміння у світі. Діалог можливий шляхом кращого взаємного пізнання і обміну власним автентичним досвідом релігійного життя» — основні світоглядні передумови для жовтневої зустрічі.